Toz Metalurjik Çelikler İçin Eletrikli Fırın Isıl İşlem Hizmetiem Hizmeti
Toz Metalurjik Çelikler İçin Eletrikli Fırın Isıl İşlem Hizmetiem Hizmeti

Toz Metalurjik Çelikler İçin Eletrikli Fırın Isıl İşlem Hizmetiem Hizmeti (vk.002)

Fiyat : ₺50,00
₺6,11 'den başlayan taksitlerle

( Isıl İşlem + Meneviş )

 

 •  
 •  

  Vakumlu Fırın İle Arasındaki Farklar Nelerdir?

   

  Tamamen profesyonel kadro, ekipman ve deneyim ile bütün bıçaklarınız firma bünyemizde bulunan +/- 2 °C salınıma sahip elektrikli fırınlar ile paslanmaz zarflar ile tamamen bıçağınıza özel olarak yapılır. Vakumlu fırın hizmetinin aksine bu seçenekte gönderdiğiniz bıçağın "yamulma ve çarpılma" olasılığı yoktur. Vakumlu fırının aksine belli bir fırın dolma kotası yoktur, işlemler her cumartesi atölyemizde yapılır ve çok hızlı bir size geri gönderilir

   

           

  Çarpılma, Yamulma, Kırılma, Sertleşmeme Sorunları Yaşanabilir mi?

   

  Çarpılma ve yamulma olasılığı çok düşüktür. Kırılma olasılığı %0.07 dir. Orijinal çelikler için(çelik cinsi doğru belirtildiği sürece) sertleşmeme olasılığı yoktur.

 •  

 • Lütfen Dikkat Edin;          

  *Ağız açımı mutlaka sağ ve sol tarata eşit olmalıdır. 

  *Bıçak kesinlikle bilenmemiş olmalıdır, Çok incelen ağız kısmı çeliğinizin bileşenlerinden bazılarını kaybetmenize sebep olabilir, böyle bir durumda stabil bir sertlik yakalanamaz, kullanım esnasında kırılma ya da ezilmeler yaşanabilecek bir namlu ortaya çıkabilir. Eğer bıçağın ağzı açılacak ise kesici ağız kesinlikle açılmamalı ve ağız kalınlığı 0.5mm altına inmemelidir.

  *Eğer profiliniz ile çalışırken aşırı ısınmasına sebep olmadıysanız ya da soğuk dövme, sert bir obje ile uzun süre darbelemediyseniz kırılma olasılığı yoktur. Gerçekleştirdiğimiz 10000+ ısıl işlemde hiç kırılma sorunu yaşanmamıştır.

   

   

  Bıçaklarınız Yamulma, Çarpılma, Kırılma Gibi Durumlarda Garantiye Sahip mi?

   

  Bu hizmet ile ısıl işlem yaptırdığınız bıçaklarınızın yamulma veya çarpılma olanağı yoktur denecek kadar azdır. Fakat sertleşmeme konusunda bir garanti yoktur ve çeliğin cinsinin bize yanlış bildirilmiş olabilme ihtimalidir. Eğer çeliğiniz orijinal ise ve bize doğru bildirildiyse sertleşmeme ihtimali çok düşüktür.

   

   

            Isıl İşlemden Önce Yapmanız Gerekenler Nelerdir?

   

  Yüzey temizliği ve pim deliklerini açmanızı öneririz, başarılı ısıl işlem sonrası profesyonel ekipmanınız yok ise bu işlemler sizi çok zorlayacaktır. Kesinlikle sap montajı ve bıçağın bileylemesini yapmayınız.

   

           

   

            Isıl İşleme Nasıl Bıçak Gönderirsiniz, Nelere Dikkat Etmelisiniz?

  *Göndereceğiniz bıçakların üzerlerine mutlaka çelik cinsini yazınız, aksi durumda yaşanabilecek sorunlar için bicakyap.com sorumluluk kabul etmemektedir.

  *Paketinizi göndermeden önce mutlaka bıçaklarınızı toplu olarak fotoğraflayınız ve ısıl işleme gönderdiğiniz profiller geri dönmeden silmeyiniz.

  *Kargo gönderileriniz ile birlikte takip numarasını mutlaka not ediniz ve kargonuzun ulaşıp ulaşmadığını o numara ile kargo üzerinden takip ediniz. Bu kargo numarasını bize bildirmenize gerek yoktur, bu kargo numarası bizim tarafımızda görülemeyeceği için konu hakkında bizden bilgi alamazsınız. Kargo kaynaklı hasar ve kayıp gibi sorunların muhatabı kargo firmasıdır.

  *Profillerinizin kargo taşıması esnasında zarar görmemesi için özenli paketleme yapınız. Bu paket onlarca kat bez, kağıt gibi nesnelere sarmaktan ziyade sert bir kartona, ağaç parçası arasına sıkıştırmak olmalıdır.