Luoke LK90C Stabilize Reçinesi 3000gr(Sıvı) AVANTAJ PAKET (lk90c.3000)

₺121,00 'den başlayan taksitlerle

 

Luoke LK90C Stabilize Reçinesi

          Kaktüs suyunun muadili olan bu ürün ülkemizde tedarik etmesi mümkün olan tek stabilizayon reçinesidir. Stabilize ettiğiniz malzemeye olağan üstü bir dayanıklılık ve yüzey kalitesi kazandırır. Çürümesine, dağılmasına engel olur ve her türlü dış etkene karşı on yıllarca koruma sağlar, bakım gerektirmez.

 

Stabilize ettiğiniz ürün

  1. *-50° soğuğa +200° sıcaklığa dayanır,
  2. *Darbelere karşı %800 dayanım kazanır,
  3. *En riskli malzemenin bile her türlü makine ile işlenmesine olanak sağlar.
  4. *Asitlere ve her türlü sıvıya dayanım kazandırır,
  5. *Renklendirmeye uygundur,
  6. *Kusursuz yüzeyler sağlar.

 

Genel Özelliler

  • Ürün Sınıfı: Stabilize reçinesi
  • Kullanım alanı: Ağaç, boynuz, kahve çekirdeği, yosun, kısacası tüm organik ürünlerde kullanmak mümkündür. Kullandığınız ürünün sertleşmesini ve bozulmamasını sağlar, görüntüsünü güçlendirir.
  • Menşei: Çin
  • Paket İçeriği: 3000gr reçine + katalizör

 

Kullanım Talimatı


Stabilize Edilecek Malzemeyi Hazırlama

1. Stabilize edilecek ahşap mutlaka tam kuru hale getirilmeli. Hava kurusu, fırın kurusu bunun için yeterli değildir. Ahşap içerisinde hiç şu (nem) kalmamalı. (Takriben hava kurusu ya da fırınlanmış ahşaplar kalınlığa göre 6 ila 24 saat arasında tam kuru ağırlığa ulaşabilirler 105 derecedeki fırında)

2. Eğer renk emdirilmesi yapılmayacak ise yukarıdaki kurutma işleminin ardından ahşap hava ile teması önlemek açısından kilitli poşette veya kapaklı kaplarda havayla temas etmeden soğutulması. (Kesinlikle, ahşap fırından çıkarıldığı gibi kimyasala temas etmemeli, bu kimyasalın daha derine nüfuz etmeden kürlenmesine neden olacaktır.)

3. Soğutulmuş ahşabımızı uygun bir kaba koyabilir ve üzerine vakit kaybetmeden kimyasalınızı ahşap sıvıdan altta kalacak şekilde dökebiliriz. Bunun için ahşap üzerine ağırlık koyulmalı, ahşap sıvının üzerine çıkmamalı. Şimdi stabilizasyon işlemine geçebiliriz...

Öncelikle kimyasalı hazırlamalıyız, bunun için ağırlıkça 1000 de 2.1 oranında karışım yapılmalı. Yani, 1000gr kimyasala yanında gelecek olan toz katalizörden 2.1gr eklenmeli. Hassas bir karışım şart! (Ortam sıcaklığına bağlı olarak katılan toz katalizör erimede zorlanabilir. Bunun için herhangi bir fırında kimyasalı 30 35 dereceye kadar ısıtın, toz çok hızlı çözülecektir. Sıcaklık 35 derecenin üzerine çıkılması tavsiye edilmez.!)

 

Stabilize Etme

1. Homojen kimyasal karışımımız daha önceden tam kuru ve soğutulmuş ahşabı tamamen sıvı altında bırakacak şekilde kaba doldurulmalı. Hatta 2- 3 cm kadar fazladan kimyasal koyabilirsiniz (Vakum sırasında emilim biraz olacağı için sıvı yüksekliği düşecektir. Yüksekliğin ahşabın yüzeye çıkacak kadar düşmesi tüm işlemin olumsuz etkileyecektir).

2. Sıvı ve ahşabın bulunduğu kabı vakum tankınıza yerleştirin ve tam vakum uygulayın.

3. Vakum süresine karar vermek için vakum tankınız gözetlenebilir bir yapıda olmalı. Vakum sonucu ahşaptan çıkan hava kabarcıkları bitene kadar vakum uygulayabilirsiniz.

4. Bu süre ahşap türüne, blok büyüklüğüne bağlı olarak 1-3 saat olabilir.

5. Kabarcık kalmayınca vakumu kapatın.

6. Vakum tankınızın kapağını acın ve ahşabın tamamen hâlâ sıvıya gömülü olduğundan emin olun. Biraz daha emilim olduğunda ahşap yüzeye çıkacak gibi ise kimyasaldan biraz takviye yapın (Pernetrasyonun sağlanması süresince ahşap sıvıya gömülü olması şart).

7. Sıvı içerisinde bekletme süreniz ahşap türüne göre 2 gün ila 1 hafta arasında değişecektir.

8. Sıvıdan çıkardığınız ahşaplar vakit kaybetmeden alüminyum folyoya sarıp fırına koyun.

9. Fırın sıcaklığı 87- 90 derece arasında olmalıdır. 93 derecenin üzerinde kimyasal yanma noktasına ulaşır. Ve kürlenme yerine bozuk bir stabilizasyona neden olur.

10. Fırında kalma süresi olarak yaklaşık 1.5- 2 saattir.

11. Folyoları soğuyana kadar açmayın. Soğuduktan sonra ahşaplar folyodan çıkarabilirsiniz.


Stabilizasyon işleminiz tamamlanmıştır