Karbon Çelikleri İçin Elektrikli Fırın İle Isıl İşlem Hizmeti
Karbon Çelikleri İçin Elektrikli Fırın İle Isıl İşlem Hizmeti

Karbon Çelikleri İçin Elektrikli Fırın İle Isıl İşlem Hizmeti (vk.002)

Fiyat : ₺18,00
₺2,20 'den başlayan taksitlerle

( Isıl İşlem + Meneviş )

  •  

   Isıl işlemler her ayın 15 inde ve 30 unda olmak üzere her ay 2 kere yapılmaktadır. Isıl işlem tarihini takip eden 10-20 gün içerisinde bıçaklarınız adresinize sevk edilir.

    

    

    

            

   Çarpılma, Yamulma, Kırılma, Sertleşmeme Sorunları Yaşanabilir mi?

    

   Vakumlu fırın ile yapılan tüm sertleştirme işlemlerinde çarpılma ve yamulma olasılığı mevcuttur. Isıl işlem vakumlu fırın ile yapılırken çeliğin prosesleri gereği el ile müdahale edilemez. Eğer ısıdan dolayı bir tarafa doğru çekme, eğilme yaparsa düzeltme yapılamaz, zira sertleşme işlemi gerçekleşmeden bu fark edilemez.

             Bu sorunu yaşamamak için en öncelikli tavsiyemiz bıçağınızı ağız açmadan (ham profil) olarak göndermeniz. Eğer sertleşmeden sonra işleme imkanız yok ya da tercih etmezseniz aşağıda listelenen durumlara dikkat ederek riski düşürebilirsiniz.

   *Ağız açımı mutlaka sağ ve sol tarata eşit olmalıdır. Micron hatalar bile yüksek ıs sebebiyle bıçağınızın direnci düşük tarafa doğru eğilmesine sebep olabilir.

   *Bıçak kesinlikle bilenmemiş olmalıdır, bilenmiş bıçakların ısıl işlem esnasında yamulma ve çatlama riskleri yüksektir, bunu dışında çok incelen ağız kısmı çeliğinizin bileşenlerinden bazılarını kaybetmenize sebep olabilir, böyle bir durumda stabil bir sertlik yakalanamaz, kullanım esnasında kırılma ya da ezilmeler yaşanabilecek bir namlu ortaya çıkabilir. Eğer bıçağın ağzı açılacak ise kesici ağız kesinlikle açılmamalı ve ağız kalınlığı 0.5mm altına inmemelidir.

   *Eğer profiliniz ile çalışırken aşırı ısınmasına sebep olmadıysanız ya da soğuk dövme, sert bir obje ile uzun süre darbelemediyseniz kırılma olasılığı yoktur. Gerçekleştirdiğimiz 10000+ ısıl işlemde hiç kırılma sorunu yaşanmamıştır.

    

    

   Bıçaklarınız Yamulma, Çarpılma, Kırılma Gibi Durumlarda Garantiye Sahip mi?

    

   Göndereceğiniz bıçaklar sertleşme garantisi dışında bir garantiye sahip değildir.

   Bıçağınızın yamulması, kırılması, çarpılması gibi durumların temel sebebi yukarıda maddelerin (üretici hataları) olması ve ısıl işlemin doğası gereği her zaman risk barındırması sebebiyle bu konuda bir garanti verememekteyiz. Göndereceğiniz her bıçakta ufakta olsa bu olasılığın olduğunu unutmayın. Yaşanacak bir sorunda bicakyap.com mesuliyet kabul etmemekte ve yaşadığınız zararı tazmin etmemektedir. Gönderdiğiniz her bıçakta bu hususları kabul etmiş sayılırsınız.

    

    

             Isıl İşlemden Önce Yapmanız Gerekenler Nelerdir?

    

   Yüzey temizliği ve pim deliklerini açmanızı öneririz, başarılı ısıl işlem sonrası profesyonel ekipmanınız yok ise bu işlemler sizi çok zorlayacaktır. Kesinlikle sap montajı ve bıçağın bileylemesini yapmayınız.

    

    

             Isıl İşlem Başarı Oranımız Nedir?

    

   Öncelikle altını çizmek isteriz ki fırınlarımız sadece bıçak için çalışır ve her işlem tek çelik cinsi ile gerçekleşir. Yani fırında 200gr ağırlığında bıçağınızın yanında 100kg dişli olmaz, dolayısıyla demlenme süresi farkından bıçağınızın zarar görme olasılığı yoktur.

             2017 başarı oranımız %98,02 dir. Uyguladığımız işlemlerden % 1,98 i çarpılma, yamulma gibi sorunlar yaşamıştır (bu sorunlar ısıl işlem öncesi hatalara bağlıdır), kırılma ve çatlama yaşanmamıştır.

             2018 yılı için başarı oranımız tüm kaynaklardan gelen çeliklere hizmet vermemiz sebebi ile %82 civarıdır(net oran yıl sonlarında belli olur). Bu dönem başarının düşük olmasının esas sebebi ısıl işleme gönderilen sahte ve göndericini yanlış bilgilendirdiği çelik türleridir. Yaygın sorun çeliklerin sertleşmemesi veya yeterli sertliğe çıkmamasıdır. Bu sebep ile 25,09,2018 tarihi ile sadece kendi sattığımız çeliklere ısıl işlem hizmet vermekteyiz.

    

             Isıl İşleme Nasıl Bıçak Gönderirsiniz, Nelere Dikkat Etmelisiniz?

   *Göndereceğiniz bıçakların üzerlerine mutlaka çelik cinsini yazınız, aksi durumda yaşanabilecek sorunlar için bicakyap.com sorumluluk kabul etmemektedir.

   *Paketinizi göndermeden önce mutlaka bıçaklarınızı toplu olarak fotoğraflayınız ve ısıl işleme gönderdiğiniz profiller geri dönmeden silmeyiniz.

   *Kargo gönderileriniz ile birlikte takip numarasını mutlaka not ediniz ve kargonuzun ulaşıp ulaşmadığını o numara ile kargo üzerinden takip ediniz. Bu kargo numarasını bize bildirmenize gerek yoktur, bu kargo numarası bizim tarafımızda görülemeyeceği için konu hakkında bizden bilgi alamazsınız. Kargo kaynaklı hasar ve kayıp gibi sorunların muhatabı kargo firmasıdır.

   *Profillerinizin kargo taşıması esnasında zarar görmemesi için özenli paketleme yapınız. Bu paket onlarca kat bez, kağıt gibi nesnelere sarmaktan ziyade sert bir kartona, ağaç parçası arasına sıkıştırmak olmalıdır.